Vitamín C, XXL balení 115 kapslí

Kód: 0725765979162
Akce
449 Kč –33 %
vitamin c xxl baleni 115 kapsli
449 Kč –33 % 299 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení

Super-prášek ve formě kapslí s Vitamínem C, vyráběný ve spojení ruční práce a nejmodernějších technologií

Tomuto produktu se blíží expirace, proto je ve slevě. Zachráníte ho? Datum spotřeby: prosinec 2023.

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Při nákupu nad 1399 Kč u nás máte dopravu zcela zdarma
Eco a recyklace
Chráníme přírodu
Používáme recyklované obaly a materiály pro naše produkty. Sázíme stromy.
Prémiová kvalita
Prémiová kvalita
Suroviny pečlivě vybíráme a pravidelně je testujeme v laboratoři.
delivery
Rychlost doručení
Naše zboží máme skladem a objednávku pro Vás expedujeme do 24h

Detailní popis produktu

Super-prášek ve formě kapslí s Vitamínem C, vyráběný ve spojení ruční práce a nejmodernějších technologií, pod dohledem odborníků, kteří mají více než 20 let zkušeností v České republice.

XXL BALENÍ
V XXL balení najdete 115 kapslí !

5 působivých způsobů, jak vitamín C prospívá vašemu tělu

Vitamin C je esenciální vitamin, což znamená, že si ho vaše tělo nedokáže vyrobit. Přesto má mnoho funkcí a je spojován s působivými zdravotními účinky. Je rozpustný ve vodě a nachází se v mnoha druzích ovoce a zeleniny, včetně pomerančů, jahod, kiwi, paprik, brokolice, kapusty a špenátu. Doporučená denní dávka vitaminu C je 75 mg pro ženy a 90 mg pro muže.

Zde je 7 vědecky prokázaných výhod užívání doplňků stravy s vitaminem C.

1. Může snížit riziko chronických onemocnění

Vitamin C je silný antioxidant, který může posílit přirozenou obranyschopnost vašeho těla. Antioxidanty jsou molekuly, které posilují imunitní systém. Činí tak tím, že chrání buňky před škodlivými molekulami zvanými volné radikály. Pokud se volné radikály hromadí, mohou podporovat stav známý jako oxidační stres, který je spojován s mnoha chronickými onemocněními. Studie ukazují, že konzumace většího množství vitaminu C může zvýšit hladinu antioxidantů v krvi až o 30 %. To pomáhá přirozené obranyschopnosti organismu v boji proti zánětům

2. Může pomoci zvládat vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak vás ohrožuje srdečními chorobami, které jsou celosvětově nejčastější příčinou úmrtí. Studie prokázaly, že vitamin C může pomáhat snižovat krevní tlak u osob s vysokým krevním tlakem i bez něj. Studie na zvířatech zjistila, že užívání doplňku stravy s vitaminem C pomáhá uvolňovat cévy, které odvádějí krev ze srdce, což pomáhá snižovat hladinu krevního tlaku. Analýza 29 studií na lidech navíc zjistila, že užívání doplňku stravy s vitaminem C snižuje u zdravých dospělých osob systolický krevní tlak (horní hodnota) v průměru o 3,8 mmHg a diastolický krevní tlak (dolní hodnota) o 1,5 mmHg. U dospělých s vysokým krevním tlakem snižovaly doplňky stravy s vitaminem C systolický krevní tlak v průměru o 4,9 mmHg a diastolický krevní tlak o 1,7 mmHg. I když jsou tyto výsledky slibné, není jasné, zda jsou účinky na krevní tlak dlouhodobé. Lidé s vysokým krevním tlakem by navíc neměli při léčbě spoléhat pouze na vitamin C.

3. Může snížit riziko srdečních onemocnění

Srdeční choroby jsou celosvětově nejčastější příčinou úmrtí. Riziko srdečních onemocnění zvyšuje mnoho faktorů, včetně vysokého krevního tlaku, vysoké hladiny triglyceridů nebo LDL (špatného) cholesterolu a nízké hladiny HDL (dobrého) cholesterolu. Vitamin C může přispět ke snížení těchto rizikových faktorů, což může snížit riziko srdečních onemocnění. Například analýza 9 studií s celkem 293 172 účastníky zjistila, že po 10 letech měli lidé, kteří užívali alespoň 700 mg vitaminu C denně, o 25 % nižší riziko srdečních onemocnění než ti, kteří doplněk stravy s vitaminem C neužívali. Zajímavé je, že další analýza 15 studií zjistila, že konzumace vitaminu C z potravin - nikoli z doplňků stravy - je spojena s nižším rizikem srdečních onemocnění.

Vědci si však nebyli jisti, zda lidé, kteří konzumovali potraviny bohaté na vitamin C, dodržovali také zdravější životní styl než lidé, kteří užívali doplněk stravy. Zůstává tedy nejasné, zda rozdíly byly způsobeny vitaminem C nebo jinými aspekty jejich stravy. Další analýza 13 studií se zabývala vlivem užívání alespoň 500 mg vitaminu C denně na rizikové faktory srdečních onemocnění, jako je hladina cholesterolu a triglyceridů v krvi. Analýza zjistila, že užívání doplňku stravy s vitaminem C významně snížilo hladinu LDL (špatného) cholesterolu v krvi přibližně o 7,9 mg/dl a hladinu triglyceridů v krvi o 20,1 mg/dl. Stručně řečeno, zdá se, že užívání nebo konzumace alespoň 500 mg vitaminu C denně může snížit riziko srdečních onemocnění. Pokud však již konzumujete stravu bohatou na vitamin C, pak doplňky stravy nemusí přinést další výhody pro zdraví srdce.

4. Pomáhá předcházet nedostatku železa

Železo je důležitá živina, která má v těle řadu funkcí. Je nezbytné pro tvorbu červených krvinek a přenos kyslíku v těle. Doplňky stravy s vitaminem C mohou pomoci zlepšit vstřebávání železa ze stravy. Vitamin C napomáhá přeměně špatně vstřebatelného železa, například z rostlinných zdrojů železa, na formu, která se lépe vstřebává. To je obzvláště užitečné pro lidi na bezmasé dietě, protože maso je hlavním zdrojem železa. Ve skutečnosti může pouhá konzumace 100 mg vitaminu C zlepšit vstřebávání železa o 67 %. V důsledku toho může vitamin C pomoci snížit riziko anémie u lidí se sklonem k nedostatku železa. V jedné studii byl 65 dětem s mírnou anémií z nedostatku železa podáván doplněk stravy s vitaminem C. Výzkumníci zjistili, že samotný doplněk pomohl kontrolovat jejich anémii. Pokud máte nízkou hladinu železa, konzumace většího množství potravin bohatých na vitamin C nebo užívání doplňku stravy s vitaminem C vám může pomoci zlepšit hladinu železa v krvi.

5. Posiluje imunitu

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé užívají doplňky stravy s vitaminem C, je posílení imunity, protože vitamin C se podílí na mnoha částech imunitního systému. Za prvé, vitamin C pomáhá podporovat tvorbu bílých krvinek známých jako lymfocyty a fagocyty, které pomáhají chránit tělo před infekcí. Za druhé, vitamin C pomáhá těmto bílým krvinkám fungovat efektivněji a zároveň je chrání před poškozením potenciálně škodlivými molekulami, jako jsou volné radikály. Za třetí, vitamin C je nezbytnou součástí obranného systému kůže. Aktivně se přenáší do kůže, kde může působit jako antioxidant a pomáhat posilovat kožní bariéry. Studie také prokázaly, že užívání vitaminu C může zkrátit dobu hojení ran. Navíc nízká hladina vitaminu C souvisí se špatnými zdravotními výsledky. Například lidé, kteří prodělali zápal plic, mají obvykle nižší hladinu vitaminu C a bylo prokázáno, že doplňky stravy s vitaminem C zkracují dobu rekonvalescence.

 

Doporučené dávkování: 1x denně, 1 kapsle. Kapsli zapijte dostatečným množstvím vody. Pro lepší vstřebávání můžete kapsli rozpojit a její obsah přimíchat do nápoje. 

 

Složení: 55% maltodextrin (jednoduchý cukr), 27% Vitamin C (kyselina askorbová) - 250%

 

Upozornění a skladování: 

Není určeno pro děti do 3 let! Uchovávejte mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou stravu! Nepřekračujte doporučenou denní dávku! Přechovávat v suchu a chladnu ! Výrobek není vhodný pro těhotné a kojící matky.

Výše uvedený text není zdravotním či léčebným tvrzením dle nařízení (ES) č. 1924/2006 a nařízení (EU) 1169/2011 a nemá vzbuzovat dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: