Recept: Krémové čokoládovo-banánové smoothie s macou a Povznášející směsí

Nejen, že skvěle chutná, ale ještě je zdravé. Máme pro vás recept na naše oblíbené smoothie, které má nádherně krémovou strukturu a prospívá hormonální rovnováze, plodnosti a psychické pohodě.

 

Recept na zdravé smoothie s maca negra a povznášející směsí

 

Toto smoothie s kořenem maca negra a naší Povznášející směsí má plnou chuť, je krémové, sladké a zároveň zdravé. Skvěle poslouží jako fit snídaně, dezert po jídle nebo svačinka po tréninku.

 

Co je maca negra?

Maca je kořen, který se pěstuje v Jižní Americe a pro své léčivé účinky se používá už tisíce let. Nejenže je maca velmi výživná, obsahuje bílkoviny, vlákninu, hořčík, a má dokonce vyšší obsah vápníku než mléko, ale také je považována za adaptogen. Používá se jako silné afrodiziakum a přírodní doplněk stravy pro podporu plodnosti, vitality, hormonálního systému a paměti.

Jako u každého doplňku stravy i tady platí, že je nejlepší začít s malým množstvím, dokud nezjistíte, jak vaše tělo reaguje. Standardní denní dávka činí 1 polévkovou lžíci, ale je vhodné začít pouze s 1/2 čajové lžičky. Některé zdravotní přínosy jsou však do značné míry neoficiálním tvrzením a neměly by tedy nahrazovat odbornou péči lékaře. Někteří lidé, včetně těch, kteří užívají léky ovlivňující hormonální hladinu v organismu, a také těhotné či kojící matky by se měli mace vyhnout.
 
Kořen Maca Negra bývá obvykle k dispozici rozemletý na prášekve formě prášku ho najdete i na našem e-shopu. Maca má mírně nasládlou, sladovou chuť, a dobře se proto doplňuje s jinými přirozeně sladkými potravinami, jako jsou ovesné vločky nebo smoothies.

 

Recept na smoothie

 

Proč do smoothie přidáváme Povznášející směs?

Povznášející směs je 100% přírodní prášek podle naší unikátní receptury. Jak už název napovídá, jedná se o směs z extraktu osmi čínských hub, březového cukru a peruánského kakaa, která má za účel zlepšovat náladu, doplňovat energii a zmírňovat stres.

 

Recept na smoothie

Ingredience

  • 2/3 šálku mandlového mléka
  • 1 banán
  • 1 odměrka Povznášející směsi
  • 1 polévková lžíce prášku Maca Negra
  • 5 kostek ledu


Postup
Všechny ingredience vložte do mixéru. Rozmixujte do jemna. Nechte si chutnat!